Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

 

Psy od zawsze były w moim domu, towarzyszyły nam w codziennym życiu. Nie czułam potrzeby uczestniczenia w specjalnych szkoleniach, czy psich kursach, żyliśmy zgodnie i dobrze się dogadywaliśmy. Aż do momentu, gdy zawitał do nas Sami...

Wiedziałam, że ten Pon jest inny, potrzebuje konkretnych rozwiązań, pomocy i wsparcia. Byłam tego świadoma, chociaż nie wiedziałam jak mu pomóc. Życie z psami i końmi sprawiły, że zdawałam sobie sprawę z tego, że agresja to nie  problem z posłuszeństwem psa, a przede wszystkim sposób okazywania dyskomfortu, nieradzenia sobie, taki prawdziwy krzyk o pomoc...

I tak trafiłam do KarPeTeamu i Beaty Karpety. Tutaj poznałam dokładnie psi język. Subtelne sygnały, które wysyłają psy przestały być dla mnie tajemnicą, a ja coraz bardziej wiedziałam, że chciałabym pomagać nie tylko swojemu Samiemiu, ale także innym właścicielom i psom.

Tak zaczęła się moja przygoda instruktorska.

Obserwacje, analizowanie, wielogodzinne rozmowy. Kursy, szkolenia i staż. Wszystko po to, by lepiej i głębiej rozumieć psią naturę. Wszystko po to, by wiedzieć gdzie leży problem i zając się jego przyczyną, bo tylko w ten sposób może być rozwiązany.

Szkoląc zależy mi szczególnie na tym, by właściciele widzieli i wiedzieli dlaczego pies zachowuje się w określony sposób, ta wiedza pozwoli im dobrać odpowiednie metody pracy i pomóc psu. Tę wiedzę chcę przekazywać wszystkim jako podstawę do dobrego wyszkolenia i posłuszeństwa psa.

Marta Waszak

Instruktor szkolenia psów