Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

 

 

 

Moja miłość do psów oraz pracy z nimi, rozkwitła wraz z pojawieniem się w moim życiu owczarka francuskiego Beaucerona – Kvanty oraz poznaniem Beaty Karpety i jej szkoły. Próbowałyśmy wielu wspólnych aktywności, tj. agility czy tropienie. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach poszerzających wiedzę o psach, m.in. dotyczących udzielania pierwszej pomocy, masażu psów, posłuszeństwa i innych.

Moje zainteresowanie dogoterapią pojawiło się wraz z adopcją Bąbla, psa w typie labradora. Bąbel to trzydziestokilowa miłość do człowieka na czterech łapach. Pokocha cię, bez względu na to czy jesteś słodkim przedszkolakiem czy panem spisującym stan licznika;) Widząc ten potencjał w nim, w 2018 roku ukończyłam kurs dla dogoterapeutów, organizowany przez Ośrodek Szkoleniowy MED-VET we Wrocławiu, zdając egzamin z wynikiem bardzo dobrym.

Miałam przyjemność przyglądać się pracy specjalistów w Ośrodku Dziecięcych Porażeń Mózgowych „Puchatek” we Wrocławiu. Brałam także udział w szkoleniu „Zaburzenia psychiczne i rozwojowe a spectrum autyzmu. Współpraca z lekarzem psychiatrą w kompleksowej terapii dziecka”.

Ukończyliśmy, wraz z Bąblem, kurs przygotowujący do egzaminu na psa terapeutycznego, organizowany przez Psarvard w Mosinie.

1 czerwca 2019 zdaliśmy egzamin dla psów pracujących w dogoterapii w klasie Pies Wizytujący organizowany przez Dogfield we Wrocławiu, składający się z części praktycznej, w której pies poddawany jest 12 testom sprawdzającym jego predyspozycje do pracy w dogoterapii oraz stopień wyszkolenia, jak i części teoretycznej, w której przewodnik musi wykazać się wiedzą z zakresu komunikacji z psem, objawów stresu, sposobu przygotowania psa do pracy oraz relaksowania go.

Sama jestem mamą i przywiązuję ogromną wagę do relacji dziecko - pies i z wielką radością na co dzień jej się przyglądam. Wykorzystując swoją wiedzę, prowadzę zajęcia w szkołach i przedszkolach. Zaufała nam także Poradnia Zdrowia Psychicznego, gdzie wraz z Bąblem, podczas cyklicznych zajęć pracowaliśmy z dorosłymi obciążonymi takimi schorzeniami jak depresja czy schizofrenia.

Celem prowadzonych przeze mnie zajęć, jest nie tylko wspólna, dobra zabawa ale i edukacja. Taka jest moja ambicja i mój cel. Czy wiesz, że większość trzylatków widząc psa pokazującego zęby, myśli ,że to psi uśmiech i chciałoby pogłaskać psa? Zaproś mnie do swojej szkoły czy przedszkola, a opowiem dzieciom o psiej mowie ciała i pomogę im być bezpieczniejszymi w towarzystwie psa, powiem jak należy dbać o psa, kiedy staje się częścią naszej rodziny, jakie aktywności zaproponować by wspólne bycie razem było doskonałą przygodą.

504 625 090    Marta Konopska

Marta Konopska

dogoterapeuta