Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

 

 

Psy w domu rodzinnym były odkąd pamiętam. Stały się moją pasją kiedy 17 lat temu poświęciłam się wolontariatowi w schronisku dla bezdomnych zwierząt. Tam nauczyłam się nie tylko komunikacji z psami, ale przede wszystkim pokory w obcowaniu z nimi. 

Zainteresowanie szkoleniem psów wzrosło, gdy 12 lat temu w moim domu pojawiła się Aicha-owczarek niemiecki. Gdy miała 6 miesięcy zdałyśmy egzamin na psa towarzyszącego pierwszego stopnia. 

Aicha przez moje błędy wychowawcze stała się agresywna w stosunku do innych psów. Gdy miała 8 lat trafiłyśmy pod skrzydła Beaty Karpety. Od tej pory szkolenie stało się moją pasją. Treningi nabrały tempa, a Aicha zaczęła 

komfortowo czuć się w towarzystwie innych psów. Efektem tego w wieku 10 lat Aicha wystartowała w treningowych zawodach obedience, gdzie zdobyłyśmy ocenę bardzo dobrą. 

Od tej pory wzięłam udział w wielu seminariach i wykładach o tematyce obedience, posłuszeństwa, komunikacji, motywacji i zachowań psów oraz tropienia użytkowego. Cały czas się doszkalam czerpiąc wiedzę od najlepszych trenerów. 

Moją wiedzę mogłam także wykorzystać przygotowując psa specjalnego służby więziennej z zakresu podstawowego posłuszeństwa do kursu specjalistycznego. 

Obecnie jestem przewodnikiem dwóch owczarków niemieckich użytkowych: 5 letniego Zefira, psa lękowego i rocznej 

Fidżi. Zefir pokonał swoje lęki dzięki odpowiednim metodom opartym na zrozumieniu i komunikacji, jak i również dzięki pracy węchowej. Z pasją tropi użytkowo i szuka zgubionych na spacerze przedmiotów. Dzięki niemu rozwinęłam swoją wiedzę na temat tej dziedziny psiej aktywności i tropienie stało się moim kolejnym hobby. 

Z moimi owczarkami trenuję obedience oraz tropienie użytkowe. Na codzień są wspaniałymi towarzyszami mojej rodziny. 

W pracy z psem stawiam na jasną komunikację i dobrze dobrane kryteria. 

 

Joanna Dąbrowska

Instruktor szkolenia psów,
trener obedience,
trener tropienia